Spoorlijn Amersfoort – Apeldoorn

Vanaf  begin mei 2018 tot begin december 2018 is ProRail samen met veel onderaannemers bezig geweest met de spoorlijn, die langs onze wijk ligt.  Vanaf Stroe tot  in het station Apeldoorn heeft men een groot aantal werkzaamheden uitgevoerd.  Over het gehele traject heeft men het spoor richting Apeldoorn compleet vervangen.  Dat wil zeggen dat zowel de rails als ook de railbeding zijn verwijderd en alles is weer nieuw opgebouwd.  Deze klus vond in de voorjaarsvakantie plaats.  Dit werk is dag en nacht doorgegaan.  Ook zijn de overwegen aan de Jachtlaan, Laan van Spitsbergen en de Prinses Beatrixlaan enige dagen gesloten geweest.  Ter hoogte van de Koningslijn is de wisselstraat compleet vervangen.  Dit heeft voor de direct omwonenden voor de nodige geluidsreductie geleid.  Na het gereed komen van alle werkzaamheden moeten de trillingen en het geluid van de voorbij rijdende treinen verminderd zijn door de toepassing van modern geluiddempende materialen.  Op het moment dat de spoorverbinding van de Rotterdamse havens naar het Duitse achterland via Oberhausen 3-sporig is uitgebouwd, zullen het aantal goederentrein door onze wijk minder worden.

Bijgaande foto’s (bij de overweg van het Asselsepad) geven een indruk van de omvang van de klus.